W dniach 7-8 maja 2016 r. Wały Chrobrego w Szczecinie wypełnią dziesiątki wystawców i dziesiątki tysięcy ludzi. Tu odbędzie się kolejny PIKNIK NAD ODRĄ. 

Od kilku lat Piknik nad Odrą jest produktem turystycznym samym w sobie. Równie bogaty program mają nieliczne imprezy targowe w Polsce. Zaletą PIKNIKU jest również atrakcyjna lokalizacja, w jednym z najbardziej malowniczych miejsc Szczecina - na Wałach Chrobrego.

Blisko 50 tys. zwiedzających i 200 wystawców z Polski i z zagranicy

 alt

Stoiska wystawiennicze położone są na Wałach Chrobrego – atrakcyjnej lokalizacji w centrum Szczecina. Wystawcy prezentują bogatą ofertę promocyjną polskich oraz zagranicznych atrakcji turystycznych, miast i regionów. Na stoiskach znaleźć można także sprzęt turystyczny, produkty rękodzielnicze i rzemieślnicze, oferty transportowe oraz tradycyjne potrawy regionalne.

W ramach Pikniku nad Odrą odbywa się kilka wydarzeń. Bogaty program to gwarancja wysokiej frekwencji.

 • MARKET TOUR 25. Targi Turystyczne

- oferta firm branży turystycznej
- Lista Produktów Tradycyjnych
- Strefa Globtrotera
- Strefa Wędkarza
- Kraina Relaksu Wellness & Spa
- Pokaż Szczecin Swoim Gościom

 • ORGANIC 12. Targi Żywności i Produktów Ekologicznych
 • WIELKIE GOTOWANIE
 • WIOSENNY FESTYN RODZINNY

- wesołe miasteczka
- kolorowy jarmark
- występy artystyczne, konkursy i pokazy dla odwiedzających

 • POKAZY NA WODZIE
alt

 

 
 
  

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Targi MARKET TOUR obchodzą w tym roku swoje 25. urodziny. Ten najważniejszy element Pikniku nad Odrą od lat stanowi arenę prezentacji ofert i atrakcji turystycznych z różnych miast i regionów Polski i z zagranicy. Atutem jest wyjątkowa lokalizacja w centrum Szczecina, tuż nad Odrą oraz termin – jest to impreza otwierająca sezon wydarzeń plenerowych na Wałach Chrobrego.

Wiele wydarzeń jednocześnie

 • Targi turystyczne nad Odrą

W alejach targów MARKET TOUR swoją ofertę zaprezentują regiony i miasta turystyczne z Polski i zagranicy, w tym z Czech, Niemiec, Węgier i Hiszpanii, biura podróży, hotele, ośrodki wypoczynkowe, rekreacyjne, sanatoryjne oraz przewoźnicy. Targi MARKET TOUR to okazja, aby zebrać ofertę turystyczną wyjazdów letnich i zimowych, zaplanować zarówno długi, wakacyjny urlop jak i krótki wypoczynek. Wśród atrakcji planowanych przez wystawców na stoiskach będą pokazy  flamenco, serwowania wina przez hiszpańskiego venenciadora, spotkanie z Agnieszką Skrzypulec (7 maja o godzinie 13.15), konkursy z atrakcyjnymi nagrodami oraz animacje dla dzieci.

 • Podróżnicy w Strefie Globtrotera

Po raz trzeci w ramach Pikniku organizujemy Strefę Globtrotera - miejsce spotkań ze znanymi podróżnikami, warsztatów podróżniczymi i autorskich prezentacji. Podczas poprzednich edycji gościliśmy m.in.: Elżbietę Dzikowską, Wojciecha Cejrowskiego i Aleksandra Dobę. W tym roku  w Strefie będzie można spotkać się m.in. z Przemkiem Kossakowskim, Arkadym Pawłem Fiedlerem,  Piotrem Strzeżyszem oraz szczecińskimi podróżnikami rowerowymi,  rodziną Kobusów i podróżnikami, którzy opowiedzą jak podróżować po świecie za grosze. Strefa Globtrotera to miejsce stworzone z myślą o pasjonatach podróżowania, inspiracja do dalekich i bliskich wyjazdów, odwiedzania zarówno odległych zakątków naszego globu, jak i rodzimych skarbów przyrody, krajobrazu i kultury.

 • Kulinarne atrakcje

Piknikowi towarzyszyć będą Targi Żywności i Produktów Ekologicznych ORGANIC. Jest to propozycja dla wszystkich zainteresowanych ekologicznymi i naturalnymi produktami oraz unikalnymi rękodziełem. Odwiedzający będą mieli także okazję spróbować wyrobów z regionów m.in. Lubuskiego, Pomorskiego, Wielkopolskiego wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych oraz lokalnych specjałów w ramach Alei Zachodniopomorskie Smaki. Wielbicieli dobrego piwa z pewnością ucieszy obecność małych, regionalnych browarów. Co więcej tylko podczas Pikniku nad Odrą będzie można zakupić jubileuszowe piwo piknikowe!

 • Atrakcje na wodzie

Piknik nad Odrą będzie wyjątkową okazją do przejażdżki tramwajem wodnym, którego rolę pełnić będzie katamaran. Cena takiej wycieczki to 10 zł/os, a trasa: Most Długi – Łasztownia – Wały Chrobrego. Poza tym, wielbicieli sportów wodnych zapraszamy do kibicowania studentom szczecińskich uczelni podczas Regat wioślarskich ósemek uczelnianych o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz Prezydenta Miasta Szczecin, które odbędą się na Odrze w sobotę i niedzielę.

 • Wielki deser

Z okazji jubileuszu targów Market Tour w tym roku zapraszamy na deser! Odwiedzających częstować będziemy wielkim tortem. Słodki przysmak o wadze 100 kg serwowany będzie w sobotę 7 maja.

 • Hiszpańskie atrakcje

W ramach Targów Turystycznych MARKET TOUR zaprezentują się miasta i regiony Hiszpanii: Andaluzja, Galicja, Katalonia, region Madrytu, Costa Blanca, Benidorm, Wyspy Kanaryjskie, Fuertaventura, Gran Canaria, Murcja. W strefie degustacyjnej będzie można spróbować oryginalnego hiszpańskiego wina i serów oraz obserwować pracę venenciadora, czyli profesjonalnego rozlewacza wina „jerez”. Program urozmaicą pokazy tańca flamenco.

 • Miejsce dla wędkarzy

Entuzjastów wędkarstwa zapraszamy do Strefy Wędkarza, która po raz kolejny powstanie podczas Pikniku nad Odrą. Wystawcy będą oferować m.in. akcesoria wędkarskie, łodzie i pontony. Będzie także można skorzystać z tramwaju wodnego, którego rolę pełnić będzie katamaran. Tu stanie namiot Polskiego Związku Wędkarskiego, który informować będzie o wodach będących w użytkowaniu Okręgu PZW w Szczecinie, o działalności Społecznej Straży Rybackiej przy Okręgu PZW w Szczecinie, oraz o tym jak zostać wędkarzem. Będą się także odbywały konkursy wędkarskie dla dzieci "na sucho" na brzegu. Natomiast na stoisku Ślizgu będzie można zaczerpnąć informacji o szkoleniach z zakresu motorowodnego oraz wymaganych uprawnieniach na terenie Polski i Europy. Przed namiotem ustawiona będzie łódź wędkarska z silnikiem spalinowym lub elektrycznym.

 • Festyn rodzinny

Piknik nad Odrą ma charakter wiosennego rodzinnego festynu, który oferuje atrakcje zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. W tym roku ponowie powstaną place zabaw, scena z występami muzycznymi i pokazami tanecznymi oraz jarmark. Odwiedzający będą mogli wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami.

 

 

 

 

 

 

 

Patronat Honorowy
Patronat Medialny
Festiwal dwóch jezior
Festiwal dwoch